BOSCH 12 WALL/FLOOR SCANNER 8" CAPACITY - D-TECT200C
In stock
SKU
D-TECT200C
Quantity available : 4
Warehouse La Prairie (1)
Warehouse Sherbrooke (1)
Warehouse St-Hubert (2)
Availability to come : 0
Brand:
BOSCH
Features:
The wall scanner for outstanding results: very good performance and easy documentation.
Multiple views to choose from for the best results in any situation.
Technical data:
Detectable objects:
Max. detection depth: 200 mm
Max. detection depth, dry concrete: 200 mm
Max. detection depth, fresh concrete: 60 mm
Max. detection depth, other wall types: 80 mm
Max. detection depth, wooden structures: 38 mm
Wall types:
More Information
ManufacturerBosch
incomming qty0
Write Your Own Review
You're reviewing:BOSCH 12 WALL/FLOOR SCANNER 8" CAPACITY - D-TECT200C